Wszystko od razu
Osiemnastka MSN-u. 13 i 14 maja 2023

• Wszystko od razu

WSZYSTKO OD RAZU, czyli OSIEMNASTKA MSN-U NA PLACU DEFILAD. 13–14 MAJA 2023

Muzeum Sztuki Nowoczesnej skończyło 18 lat! Z tej okazji zapraszamy wszystkich na plac Defilad w weekend 13 i 14 maja na nasze urodziny. Z widokiem na nową siedzibę MSN-u, na scenie plenerowej przed Teatrem Studio, wystąpią m.in. SZCZYL: 8171 LIVE, Filipka Rutkowska, DJ-skie duo Agnieszki Szydłowskiej i Doroty Masłowskiej oraz Facheroia.

Świętowanie rozpoczniemy w sobotę 13 maja o godzinie 21:00 niespodzianką. Następnie na scenie pojawi się Szczyl z zespołem, potem sety DJ-skie zagra duet Agnieszka Szydłowska i Dorota Masłowska oraz pochodząca z Ukrainy Facheroia. Zatańczmy!

W niedzielę 14 maja zapraszamy na śniadanie na placu Defilad przygotowane przez Solidarny Dom Kultury „Słonecznik” i kolektyw ГALAS – projekt charytatywny założony w Warszawie przez osoby z Ukrainy. Towarzystwo Przyjaciół MSN będzie sprzedawać limitowane edycje prac współczesnych artystów. A pod hasłem „Urodziny Muzeum” Paweł Althamer i Grupa Nowolipie zaproszą do dużego stołu na placu, by wspólnie tworzyć w ramach Kongresu Rysowników/czek. W samo południe będzie można wziąć udział w spacerze performatywnym z Alicją Nauman. Nie zabraknie urodzinowego tortu, który przygotuje Karolina Konopka – artystka zajmująca się rzeźbą, malarstwem i cukiernictwem.

Popołudnie rozpoczniemy rozmową o historii MSN-u i książce Wszystko od razu. Pierwsze 18 lat MSN. Jak pisze Stach Szabłowski, autor głównego tekstu książki: „osiemnaście pierwszych lat pomogło Muzeum stać się […] instytucją absolutnie nowoczesną, co dziś oznacza […], że trzeba być gotowym na wszystko”. Gotowi? Zapraszamy do wspólnego świętowania!