Towarzystwo na Hotel Warszawa Art Fair
wystawa Nikity Kadana

• Towarzystwo na Hotel Warszawa Art Fair

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wystawę ukraińskiego artysty Nikity Kadana.

W swojej praktyce Kadan podejmuje zagadnienia związane z polityką upamiętniania i tworzenia narracji historycznych, relacją pomiędzy pamięcią zbiorową i indywidualną oraz historią państw byłego bloku wschodniego. Prace artysty znajdują się w wielu światowych kolekcjach, między innymi, Centre Pompidou w Paryżu, mumok w Wiedniu oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Pokaz jest wprowadzeniem do twórczości artysty w związku z realizacją rzeźby jego autorstwa, która zostanie odsłonięta w warszawskim Parku Rzeźby na Bródnie wiosną 2024. Rzeźba powstanie dzięki wsparciu osób członkowskich Towarzystwa. Autorski szkic rzeźby wykonany specjalnie na tę okazję oraz oryginalny rysunek, na podstawie którego już wkrótce zostanie zrealizowana nasza najnowsza edycja kolekcjonerska, zostaną zaprezentowane przez Towarzystwo po raz pierwszy w Hotelu Warszawa. Oprócz malarstwa i prac na papierze wystawie towarzyszyć będzie projekcja prac wideo artystek i artystów, których twórczość jest bliska praktyce Kadana i których selekcji dokonał sam artysta. Kuratorką wystawy jest Helena Czernecka.

Hotel Warszawa Art Fair
9-10 września 2023,12:00-19:00
Hotel Warszawa, Plac Powstańców Warszawy 9

Hotel Warszawa Art Fair to wyjątkowe, pierwsze takie w Polsce, targi sztuki współczesnej. Piętro Hotelu Warszawa – jednego z architektonicznych symboli stolicy – będzie gościło we wrześniowy weekend 20 znanych galerii. Galerie będą miały do dyspozycji pokoje hotelowe, w których przygotują pokazy solo, duetu lub trójki artystów, z którymi pracują. Zobaczymy kilkadziesiąt prac polskich i zagranicznych artystów w przestrzeniach gościnnych jednego z najnowocześniejszych warszawskich hoteli.

Ważnym aspektem targów jest program towarzyszący oraz prezentacje firm, fundacji czy stowarzyszeń w salach konferencyjnych. To właśnie w jednej z nich znajdziecie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki Nowoczesnej. Do zobaczenia!