Wycieczka dla Członków Towarzystwa do domu Hansenów w Szuminie!
Oprowadzanie i piknik w jednym z najciekawszych przykładów modernistycznych domów w Europie.

• Wycieczka dla Członków Towarzystwa do domu Hansenów w Szuminie!

20 czerwca 2015 odbędzie się wycieczka do jednego z najciekawszych modernistycznych domów w Europie - domu Hansenów w Szuminie.

Drewniany dom, położony na Mazowszu, w malowniczym starorzeczu Bugu, jest przestrzennym manifestem Formy Otwartej – idei, którą Oskar Hansen uczynił osią swojej twórczości architektonicznej.
Dom, budowany od 1968 roku, w pełni wyrażał tę ideę, będąc jedną z niewielu prac Hansenów zrealizowanych zgodnie z ich życzeniem, bez ograniczeń narzucanych przez socjalistyczny przemysł budowlany. Czasoprzestrzenna architektura płynnie łącząca wnętrze i zewnętrze zawierała w sobie pierwiastek zmiany, łatwo adaptując się do zmieniających się potrzeb użytkowników. Budowana jako rama dla życia, ożywa wraz z obecnością ludzi. Szczególną atmosferę domu współtworzą ślady działalności i pasji jego mieszkańców – umieszczone wokół domu instrumenty dydaktyczne do nauki podstaw kompozycji; stalowa struktura z biennale w Wenecji z 1977 roku, po której pnie się winorośl i drewniany gołębnik, który, jak żartowała Zofia Hansen, był najdoskonalszym dziełem jej męża.

Wycieczka dla członków Towarzystwa odbędzie się wynajętym autobuseum, który wyruszy spod Muzeum (ul. Emilii Plater 51) w sobotę, 20.06 o godzinie 14:00. Na miejscu oprowadzi nas kuratorka domu - Aleksandra Kędziorek. Po oprowadzaniu zapraszamy Państwa na mały piknik. Będzie to również wspaniała okazja do wzajemnego zapoznania się i dyskusji na temat planu działań Towarzystwa na najbliższe miesiące. Przewidywany powrót do Warszawy - godz. 20:00.

Wszytkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy: towarzystwo@artmuseum.pl. Ze względu na charakter obiektu ilość miesjc ograniczona.