ZARZĄD
Walne zgromadzenie 2024

• ZARZĄD

18 czerwca 2024 odbyło się doroczne walne zgromadzenie członkiń i członków Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Sprawozdanie Zarządu (2023) dostępne jest tutaj, natomiast sprawozdanie finansowe (2023) tutaj.

Zgromadzenie wybrało Zarząd w składzie:

dr Aleksandra Auleytner – prezes zarządu

Prawniczka specjalizująca się m.in. w prawie autorskim i prawie własności intelektualnej, pomysłodawczyni i kierownik Studiów Podyplomowych „Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, wspólnik w kancelarii DZP.

Michał Borowik – skarbnik zarządu

Specjalizuje się w zarządzaniu, marketingu, komunikacji, koordynowaniu złożonych projektów. Praktykę zdobywał w międzynarodowych firmach i instytucjach, tj. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w którym odpowiadał za fundraising. Od roku 2005 tworzy autorską kolekcję sztuki współczesnej pod nazwą “Borowik Collection”. 30 marca 2020 roku zainicjował „Polish Art NOW” ogólnopolski i niezależny ruch wsparcia artystek i artystów w czasie trwania pandemii koronawirusa. W 2021 roku utworzył Borowik Foundation, której celem jest popularyzacja i upowszechnianie polskiej sztuki współczesnej na świecie. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Helena Czernecka – członkini zarządu

Kuratorka cyklicznego programu „Formy podstawowe”, realizowanego od 2020 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (wraz z Sebastianem Cichockim). Pracowała przy międzynarodowych wystawach, m.in. Thailand Biennale (2024), EVA International, Ireland’s Biennial (2023), Pawilon Polski na 58. Biennale Sztuki w Wenecji (2019) oraz w galeriach i kolekcjach sztuki; Galerie Thaddaeus Ropac oraz Almine Rech Gallery w Londynie, The Margulies Collection w Miami, FL oraz Galerie Kamel Mennour w Paryżu. Zasiada w Kapitule programu grantowego „Wena” Fundacji Rodziny Staraków, wspierającego realizację autorskich projektów w dziedzinie edukacji artystycznej. Założycielka nagrody Friends’ Art Prize przyznawanej z okazji wydarzenia Friend of a Friend, Warsaw oraz Członkini Jury Nagrody Fundacji Sztuki Polskiej ING (2020). Absolwentka wydziału Historii Sztuki na paryskiej Sorbonie oraz Teorii Sztuki Współczesnej, Goldsmiths, University of London.

Zuzanna Krzątała – członkini zarządu

Krzysztof Nowakowski – członek zarządu

Dyrektor Zarządzający w Korn Ferry w Polsce. Jest ekspertem w doradztwie w zakresie zmian i transformacji, rozwoju kadry menedżerskiej oraz efektywności zespołów. Krzysztof posiada tytuł magistra filozofii uzyskany na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskał tytuł MBA w Carlson School of Business na Uniwersytecie Minnesota oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Kolekcjoner sztuki nowoczesnej. Członek Rady Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Hanna Rydlewska – członkini zarządu

Kinga Szafrankowska – członkini zarządu

Absolwentka Wydziału Prawa i Adminstracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2005-2015 urzędnik państwowy i dyplomata. Ukończyła studia podyplomowe Historia Sztuki oraz studia Art in Practice na Collegium Civitas. Zajmuje się propagowaniem sztuki w przestrzeni publicznej i obiektach komercyjnych. Promuje aktywny styl życia oraz sztukę współczesną w mediach społecznościowych prowadząc kanał Kinga Fortissima na Youtube.