Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Doroczne walne zgromadzenie członków wybrało nowy zarząd Towarzystwa w składzie:

dr Aleksandra Auleytner – prezes zarządu

Prawniczka specjalizująca się m.in. w prawie autorskim i prawie własności intelektualnej, pomysłodawczyni i kierownik Studiów Podyplomowych „Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, wspólnik w kancelarii DZP.

Katia Szczeka – sekretarz zarządu

Manager rozwoju zbiorów w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W latach 2007–2010 specjalistka w dziedzinie wyceny sztuki współczesnej w domu aukcyjnym Sotheby’s w Londynie. Współpracowała również z domem aukcyjnym Phillips w Londynie. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Sotheby’s Institute of Art w Londynie.

Michał Borowik – skarbnik zarządu

Specjalizuje się w budowaniu relacji biznesowych, strategii CSR, pozyskiwaniu funduszy, koordynowaniu projektów multidyscyplinarnych. Odpowiadał za projekt wielkiego otwarcia w Muzeum POLIN. W 2017 i 2018 roku koordynował trzy ogólnopolskie kampanie edukacyjne o łącznej wartości ponad 7 mln zł. Od 2005 roku tworzy autorską kolekcję sztuki współczesnej pod nazwą “Borowik Collection”. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Helena Czernecka – członek zarządu

Absolwentka Historii Sztuki na paryskiej Sorbonie. W latach 2013-2019 pracowała w galeriach i kolekcjach sztuki, między innymi The Margulies Collection w Miami, Almine Rech Gallery oraz Galerie Thaddaeus Ropac w Londynie. Współpracowała z Zachętą przy Pawilonie Polskim na 58. Biennale Sztuki w Wenecji. Zasiada w Kapitule Programu Grantowego Fundacji Rodziny Staraków ‚Wena’, wspierającego realizację autorskich projektów w dziedzinie edukacji artystycznej. Kolekcjonuje sztukę współczesną.

Anna Tryc-Bromley – członek zarządu

Wykładowca kultury wizualnej i mentor w Akademeia High School w Warszawie, wykładowca na studiach podyplomowych menedżerskich „Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki”. W latach 2016-2018 kierownik działu komunikacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie; menedżer instytucji kultury; dyplomata, 2012-2015 pierwsza dyrektor Instytutu Polskiego w New Delhi. 2006-2011 wicedyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Londynie. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.