V Aukcja Sztuki Refugees Welcome

• V Aukcja Sztuki Refugees Welcome

V Aukcja Sztuki Refugees Welcome Polska 2021 odbędzie się 20 czerwca 2021

Zaczęło się pięć lat temu od spontanicznej aukcji sztuki w ogrodzie warszawskiej restauracji. Zorganizowała ją grupa osób pomagająca uchodźcom i uchodźczyniom mieszkającym w stolicy. Dziś Aukcja Sztuki Refugees Welcome świętuje swój jubileusz - 20 czerwca, w Światowy Dzień Uchodźcy, odbędzie się już po raz piąty.

• W dniach 15-19 czerwca odbędzie się przedaukcyjna wystawa. Licytowane prace będzie można zobaczyć w Muzeum na Pańskiej (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Pańska 3).
  • Aukcję organizuje Fundacja Ocalenie, która od 20 lat wspiera uchodźców i migrantów w Polsce, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
  • Zebrane podczas aukcji fundusze zasilą programy Refugees Welcome Polska i Centrum Pomocy Cudzoziemcom, prowadzone przez Fundację Ocalenie.
  • Więcej informacji

Artystki i artyści, którzy wsparli aukcję:
Tomek Baran, Zuzanna Bartoszek, Karolina Bielawska, Agata Bogacka, Rafał Bujnowski, Izabela Chamczyk, Monika Chlebek, Tatjana Danneberg, Edward Dwurnik, Jarosław Fliciński, Aneta Grzeszykowska, Edi Hila, Karolina Jabłońska, Nikita Kadan, Ida Karkoszka, Tomasz Kręcicki, Maja Krysiak-Podsiadlik, Agata Kubis, Kamil Kukla, Agata Kus, KwieKulik, Maria Loboda, Piotr Łakomy, Marcin Maciejowski, Krzysztof Maniak, Małgorzata Mirga-Tas, Mikołaj Moskal, Jan Możdżyński, Paweł Olszczyński, Anna Orłowska, Agnieszka Polska, Zbigniew Rogalski, Jan Simon, Mikołaj Sobczak, Paulina Stasik, Joanna Woś