Prezentacja nowych edycji kolekcjonerskich Towarzystwa Przyjaciół Muzeum.
Zapraszamy na pokaz edycji poświęconych pożegnaniu z pawilonem „Emilia”.

• Prezentacja nowych edycji kolekcjonerskich Towarzystwa Przyjaciół Muzeum.

Zapraszamy Państwa w poniedziałek, 25.04.2016 o godzinie 19:00 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na prezentację wyprodukowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum edycji kolekcjonerskich poświęconych pożegnaniu z pawilonem „Emilia”.

Z okazji pożegnania przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie swojej dotychczasowej siedziby ośmioro wybitnych artystów przygotowało kolekcjonerską edycję fotografii dedykowanych popularnej „Emilce”. Towarzystwo Przyjaciół MSN ma wielką przyjemność zaprezentować prace Bownika, Agnieszki Brzeżańskiej, Anety Grzeszykowskiej i Jana Smagi, Zuzy Krajewskiej, Pauliny Ołowskiej i Bartosza Stawiarskiego, Witka Orskiego, Błażeja Pindora oraz Tadeusza Rolke, które składają się na niezwykłą, fotograficzną opowieść o Muzeum i jego tymczasowej siedzibie.

To pierwsza tego typu kolekcja artystycznych fotografii, stworzona przez współczesnych artystów, a dedykowana modernistycznemu budynkowi, jego historii i żyjącej w nim przez ostatnie 7 lat sztuce. Dla publiczności to jednocześnie wyjątkowa okazja nabycia prac klasyków i młodych gwiazd polskiej sztuki w niemal symbolicznej cenie 250 PLN za fotografię.

Każde zdjęcie, numerowane i sygnowane przez autora dostępne będzie w limitowanym nakładzie 50 egzemplarzy. Dla członków Towarzystwa, a także przy zakupie pełnej kolekcji ośmiu zdjęć przewidziane są specjalne zniżki.

Dochód ze sprzedaży fotografii przeznaczony zostanie na wsparcie zakupów dzieł sztuki do kolekcji MSN.

Wszelkie pytania i chęć udziału w wydarzeniu prosimy zgłaszać pod adresem: towarzystwo@artmuseum.pl