• preview wystawy \

Drodzy Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej,

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ma przyjemność zaprosić Państwa na preview wystawy „Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku”.

Na wystawie Azja i Pacyfik zostają pokazane w chwili globalnej niewiadomej i skruszenia obowiązującego przez stulecia ładu zachodniego – artyści stawiają odważne pytania i wnikliwie badają nową, fragmentaryczną rzeczywistość.

Przygotowaną przez Cosmina Costinasa, dyrektora centrum sztuki współczesnej Para Site w Hongkongu wystawę spaja opowieść, przedstawiająca region Azji i Pacyfiku jako uniwersum intensywnych i wielorakich relacji, które stanowiły gęstą tkaninę na długo przed zdominowaniem regionu przez porządek kolonialny. Poprzez prezentację ponad 50 twórców m.in. z Kambodży, Indii, Wietnamu, Madagaskaru, Bangladeszu, Filipin czy Australii wystawa stwarza możliwość głębszego wejrzenia w ten rozbudzony artystycznie i politycznie rejon świata.

Więcej o wystawie: https://artmuseum.pl/pl/wystawy/bestia-bog-i-linia

Piątek, 20 lipca, godz. 17:30-19:00