Polskie Archiwum Filmów Domowych
Dygitalizujemy i zabezpieczamy prywatne zbiory.

• Polskie Archiwum Filmów Domowych

Domowe ósemki, super ósemki, szesnastki

Mikropamięć rodzinnej historii

Chcemy znaleźć dla niej wspólny dom

Uratować od zapomnienia

Przegrać i opisać

Dla wszystkich....

Inicjatorem projektu obejmującego gromadzenie i digitalizację filmów prywatnych, domowych tworzonych w powojennej Polsce w kontekście życia codziennego, głównie na taśmach 8 i 16 mm, jest artysta i reżyser filmowy Maciej Drygas. Celem jest ocalenie istniejących, często zapomnianych taśm, a następnie udostępnienie ich na specjalnej platformie internetowej. Archiwum trafi do nowego budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja 2020 roku poprzez formularz dostępny na stronie lub drogą pocztową na adres: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Filmoteka), ul. Pańska 3, 00-124 Warszawa.

Przedsięwzięcie realizowane jest wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Millennium Docs Against Gravity oraz Fixafilm od 2019 roku, a pierwsza odsłona planowana jest na grudzień 2020 roku.

Projekt realizowany dzięki wsparciu programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Cyfrowa.