Pokaz Wystawy dla Członków Towarzystwa

• Pokaz Wystawy dla Członków Towarzystwa

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza wszystkich członków na specjalny pokaz „Wystawy”.

Najbliższa prezentacja na Pańskiej jest rewizytą berlińskiego Instytutu Sztuki Współczesnej Kunst-Werke w naszym Muzeum, po będącej ogromnym sukcesem wystawie „Early Years”, przygotowanej przez Muzeum dla Kunst-Werke.

Pokaz zatytułowany jest po prostu „Wystawa” i nawiązuje do pierwotnej funkcji siedziby tymczasowej Muzeum, czyli sklepu. Dziesięć olbrzymich witryn zostanie indywidualnie zagospodarowanych przez grupę wybitnych międzynarodowych artystów średniego i młodszego pokolenia. Są to: Adel Abdessemed, Ulla von Brandenburg, FORT, Cyprien Gaillard, Alicja Kwade, Sarah Ortmeyer, Paola Pivi, Albrecht Schäfer, Markus Schinwald oraz Thomas Zipp. Autorką koncepcji jest kuratorka Instytutu Kunst-Werke Susanne Pfeffer.

Niezwykłość „Wystawy” polega na tym, że będzie ją można podziwiać jak wystawy sklepowe, dostępne 24 godziny na dobę, ale tylko z zewnątrz. Podczas trwania „Wystawy” wnętrza Muzeum pozostaną zamknięte.