Podsumowanie 2016 roku!
Dziękujemy za wspólny rok i do zobaczenia w 2017!

• Podsumowanie 2016 roku!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Przyjaciołom Muzeum za obecność, wsparcie i wspólnie spędzony rok! Był to jeden z najważniejszych okresów w burzliwej historii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - w maju 2016 opuściliśmy naszą dotychczasową siedzibę - modernistyczny pawilon „Emilia”. By uczcić ten szczególny moment w życiu MSN wydaliśmy specjalną edycję kolekcjonerską, którą pożegnaliśmy się z pawilonem. Wydana przez nas edycja to świetna możliwość, aby zachować kawałek wspomnień związanych z „Emilką” w swojej kolekcji.

Ponadto przez cały rok zorganizowaliśmy szereg wydarzeń, na których mieliśmy przyjemność gościć Przyjaciół Muzeum, m.in.: preview trzech ostatnich wystaw MSNu w pawilonie „Emilia” oraz preview Festiwalu „Warszawa w Budowie”, oprowadzanie po wystawach w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w Zachęcie, na ASP i w prywatnych galeriach (Monopol, Propaganda, KOHANA). Dzięki nawiązanej współpracy z Zachętą zorganizowaliśmy wspólnie oprowadzanie po Warsaw International Art Fair oraz zostaliśmy zaproszeni na parę wydarzeń w Zachęcie. Dzięki rozpoczęciu współpracy z POLINEM zostaliśmy zaproszeni na otwarcie oraz prywatne oprowadzanie po wystawie Franka Stelli, zaś dzięki podjętej współpracy z MS Clubem zostaliśmy zaproszeni na jednodniową wycieczkę do Łodzi (oprowadzanie po wystawie Bałki). Ponadto odwiedziliśmy m.in. pracownie Witka Orskiego i Państwa Rechowiczów, Jankilevitsch Collection w Cosmopolitanie oraz zostaliśmy zaproszeni przez Państwa Roeflerów do Villa La Fleur na zwiedzanie ich prywatnej kolekcji. Jak co roku zorganizowaliśmy objazdową wycieczkę po najciekawszych galeriach w ramach Warsaw Gallery Weekend, przeprowadziliśmy Walne Zebranie Członków oraz po raz drugi urządziliśmy wyprzedaż garażową przedmiotów z muzealnych magazynów. Z ciekawszych wydarzeń z tego roku warto również przypomnieć spotkanie integracyjne w restauracji MOMU połączone z prezentacją edycji kolekcjonerskich Towarzystwa czy świąteczne spotkanie Przyjaciół Muzeum połączone z pokazem filmu Sasnalów „Słońce, to słońce mnie oślepiło”.

W ramach działań promocyjnych przeprowadziliśmy również kampanię promującą #przyjacielMSN oraz aktywnie działaliśmy w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).

Dzięki staraniom Zarządu w 2015 roku udało się zarejestrować Towarzystwo Przyjaciół Muzeum jako Organizację Pożytku Publicznego, a co za tym idzie mogliśmy ubiegać się o wsparcie z 1% podatku. Dzięki kampanii promocyjnej w 2016 roku udało się nam zebrać 16 215,50 zł z tytułu darowizny 1% podatku - liczymy, iż w tym roku z Państwa pomocą uda nam się uzyskać nie gorszy wynik. W tym roku przekazaliśmy również najwyższą od paru lat dotację na zakup dzieł do Kolekcji Muzeum - 35.000 złotych.
Przyszły rok będzie również pełnym wyzwań dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - na wiosnę zainaugurujemy działanie Muzeum nad Wisłą i wciąż przygotowujemy się do budowy docelowej siedziby na pl. Defilad. Jak zawsze w tym burzliwym i ciekawym okresie postaramy się zapewnić Państwu ciekawy program członkowski oraz liczymy na wsparcie naszych wiernych Przyjaciół.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy, iż byli Państwo z nami przez cały ubiegły rok i mamy nadzieję, do zobaczenia w 2017 rok!

fot. Witek Orski, praca wykonana w ramach edycji kolekcjonerskiej Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie