Dzień Niepodległości Ukrainy
Jak nadal pomagać?

• Dzień Niepodległości Ukrainy

W Dniu Niepodległości Ukrainy przypominamy, że nadal niezbędna jest pomoc dla osób, które przebywają w pochłoniętym wojną kraju oraz dla tych, którzy opuścili Ukrainę.

Jak pomagać? Poniżej lista sprawdzonych inicjatyw oraz organizacji - zachęcamy do przekazywania darowizn oraz angażowania się w działania pomocowe na rzecz Ukrainy.

Nasze Towarzystwo nieustająco wspiera Solidarny Dom Kultury „Słonecznik” – otwarty, solidarny, wielojęzyczny i wielokulturowy dom kultury funkcjonujący w MSN Warszawa. Kolektyw „Słonecznika” wspiera działalność pomocową w Polsce i w Ukrainie oraz wspólnie z migrantami i uchodźcami z Ukrainy prowadzi stały program edukacyjny, kulturalny i integracyjny. Więcej o działaniach „Słonecznika” na Facebooku @sdkslonecznik oraz na Instagramie @sdkslonecznik.
Darowizny na „Słonecznik” można przekazywać na konto Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie:
Konto w PLN: (IBAN) PL61 1140 2004 0000 3002 8222 4063
Konto w EUR: (IBAN) PL62 1140 2004 0000 3012 0763 6055
SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK

Come Back Alive – największa zbiórka wsparcia dla Sił Zbrojnych Ukrainy. Fundusze przeznaczane są na potrzeby defensywne armii.

The KLYN Foundation – zbiórka czystej wody pitnej dla mieszkańców Mikołajowa. Miasto od kilku miesięcy jest odcięte od regularnych dostaw wody.

Marsh Zhinok (Марш Жінок) – feministyczna organizacja prowadząca trzy centra dla kobiet z dziećmi, które musiały opuścić domy z powodu wojny.

Fundacja Małgosi Braunek Bądź – jedna z nielicznych Polskich inicjatyw, która nadal zbiera i wysyła leki i sprzęt medyczny do Ukrainy. Fundacja prowadzi także program integracji i pomocy ukraińskim uchodźcom w Polsce.