Aukcja Sztuki Refugees Welcome 2020

• Aukcja Sztuki Refugees Welcome 2020

Zapraszamy do udziału w IV Aukcji Sztuki Refugees Welcome!

To wyjątkowe przedsięwzięcie łączące kulturę i działania pomocowe. Tegoroczna, czwarta edycja aukcji jest nietypowa. Odbywa się w trakcie pandemii.

Sytuacja uchodźców i uchodźczyń oraz migrantów i migrantek mieszkających w Polsce jest teraz szczególnie trudna. Wielu straciło pracę i środki do życia, z powodu zamknięcia granic nie mogło wyjechać, a nie ma tu rodziny, która mogłaby pomóc w trudnym okresie. Przed pandemią po pomoc żywnościową zgłaszało się kilka osób miesięcznie. Od jej wybuchu Fundacja Ocalenie wsparła w ten sposób już 571 osób!

Aukcja odbędzie się zdalnie 13/09 o godzinie 17:00. Katalog aukcji dostępny jest na stronie Muzeum. Teksty o pracach prezentujemy sukcesywnie w wydarzeniu na Facebooku

Wystawa przed-aukcyjna będzie otwarta w od poniedziałku 7/09 do piątku 11/09 w godzinach 17:00 - 19:00 oraz w sobotę 12/09 w godzinach 10:00 - 18:00.
Kameralne oprowadzania odbędzie się we w sobotę 12/09 o 18:30. Obowiązują zapisy pod naszym adresem email: towarzystwo@artmuseum.pl. Liczba miejsc ograniczona. Oprowadzania po wystawie poprowadzi kuratorka Muzeum Magda Lipska.

Licytować można na dwa sposoby:

• przez portal Artinfo
  • za pośrednictwem członka Towarzystwa - prosimy o kontakt na towarzystwo@artmuseum.pl

Licytacja będzie transmitowana na żywo na Facebooku Muzeum i Fundacji Ocalenie; aukcję poprowadzi dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny, animator kultury i podróżnik Max Cegielski. Wszystkich wspierających zachęcamy do interaktywnego udziału w streamingu.

---

- Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na programy Refugees Welcome Polska oraz Centrum Pomocy Cudzoziemcom, które realizuje Fundacja Ocalenie.
- Organizatorzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej Warszawie, Fundacja Ocalenie, Towarzystwo Przyjaciół MSN w Warszawie.
- Projekt graficzny identyfikacji wizualnej: Jan Diehl Michałowski; krój pisma: Zofia Janina Borysiewicz.