Edycje

• Patryk Różycki, \

Cena pracy: 450 PLN ► Kup teraz

Edycja "Plująca rodzina pod Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie" została przygotowana na podstawie obrazu Patryka Różyckiego prezentowanego na wystawie "Walka o ulice", 14. edycji festiwalu Warszawa w Budowie. Zespół Kwiaciarni Grafiki współpracował z artystą, aby jak najwierniej odzwierciedlić obraz w technice sitodruku.

"Tematem obrazów Różyckiego jest dojrzewanie na wsi w ekonomicznym i społecznym wykluczeniu oraz wiążący się z tym wstyd. W swoich pracach Różycki podejmuje wątki prywatne i w pierwszoosobowej narracji opowiada o emocjach i relacjach. Posługuje się głównie obrazem, który ma mu pomóc w określeniu i zrozumieniu własnej pozycji w społeczeństwie i kulturze. Zajmuje się męską seksualnością, wstydem – w szeroko pojętym obszarze życia społecznego – oraz strukturą rodziny i jej wpływami na jednostkę."

Kwiaciarnia Grafiki to miejsce prowadzone przez ilustratorkę Martę Kwiatek i aktywistę, grafika Kwiatka na warszawskim Powiślu.

Patryk Różycki, "Plująca rodzina pod Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie", 2022, sitodruk, wymiary: 40x50 cm, edycja: 100 (+ 1 AP, +1 PP), sygnatury na odwrocie.