Edycje

• Paulina Ołowska, Twarz Emilii (na podstawie plakatu Jerzego Koleckiego), 2014

CENA: edycja wyprzedana

Praca nawiązuje do projektu z 2010 roku, kiedy to fasadę budynku teatru "Rabcio", w górskiej miejscowości w okolicach Krakowa, artystka pokryła wielkoformatowymi malowidłami inspirowanymi projektami Jerzego Koleckiego. W latach 60. i 70. Kolecki stworzył nowatorskie scenografie oraz plakaty do kilkudziesięciu przedstawień Teatru Lalek. Ołowska z jednej strony przypomina prace Koleckiego (wybór plakatów oraz seria pocztówek), co wpisuje się w jej strategię ożywiania zapomnianych estetyk. Z drugiej zaś, wierna swojej idei przywracania kobietom należnego im miejsca w historii i kulturze, nadrukowuje na fasadzie siedziby Muzeum monumentalne, zaczerpnięte z wymyślonych przez Koleckiego postaci, dziewczęce oczy i usta – sprawiając tym samym, że "Emilia" zyskuje twarz.

Fotografię wykonał Bartosz Stawiarski.

Praca w edycji 50 + 2 AP, sygnowana przez artystę z certyfikatem autentyczności