Edycje

• Zbigniew Libera, Wyjście ludzi z miast – fragment, 2011

Zbigniew Libera wyprodukował specjalną fotografię w limitowanej edycji 100 egzemplarzy pt. „Wyjście ludzi z miast – fragment”.

CENA: 2000 PLN

Bazuje ona na pracy z 2010 roku, prezentowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej na głośnej wystawie „Early Years” w Instytucie Sztuki Współczesnej Kunst-Werke w Berlinie.

Praca przedstawia autorską wizję przyszłości, nawiązującą do motywów fantastycznych stale obecnych zarówno w kulturze wysokiej, jak i popularnej. Sesję, kadry z potencjalnego filmu katastroficznego, w której modelami byli przedstawiciele warszawskiego świata sztuki, Zbigniew Libera zrealizował na nieczynnym fragmencie autostrady koło Płocka jesienią 2009 roku. Zbigniew Libera koncentruje się tu na analizie wpływu fotografii na świadomość zbiorową, tak jak to robił w swych innych głośnych pracach, zdjęciach z cyklu "Pozytywy".

Libera snuje futurystyczną wizję, opierając się na literackim motywie martwych metropolii. Ludzie opuszczają dziczejące miasta, pozbawione prądu, bieżącej wody i paliw, wyruszając w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia. W tej apokaliptycznej scenerii odnaleźć można pozostałości po siermiężnym krajobrazie wizualnym współczesnych polskich przedmieść czasu transformacji - billboardów, przydrożnych straganów, amatorskich bannerów reklamowych.

Praca w edycji 100 + 10 AP, sygnowana przez artystę z certyfikatem autentyczności. 80x46 cm

Pobierz portfolio w pliku PDF

Zamówienia: towarzystwo@artmuseum.pl