Podsumowanie 2015 roku!
Dziękujemy za wspólny rok i zachęcamy do pozostania z nami w 2016 r!

• Podsumowanie 2015 roku!

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony rok. Był to rok pełen wyzwań i sukcesów: podczas Walnego Zebrania Członków w maju udało nam się przegłosować wymagane zmiany w Statucie, a w październiku potwierdzono nasze prawo do uzyskiwania 1% podatku jako Organizacja Pożytku Publicznego, do czego serdecznie Państwa zachęcamy.

Rok 2015 był również pełen ciekawych wydarzeń - obejrzeliśmy przedpremierowo wiele Muzealnych wystaw i film „Perforemer” o życiu i twórczości Oskara Dawickiego, byliśmy w domu Hansenów w Szuminie i odwiedziliśmy Jankilevitsch Collection, aktywnie włączyliśmy się w program Warsaw Gallery Weekend, zorganizowaliśmy udaną wyprzedaż garażową, zainaugurowaliśmy akcję promocyjną #przyjacielMSN, nawiązaliśmy współpracę z Zachętą oraz wspólnie odwiedziliśmy targi Art Basel i Frieze London. Pod koniec roku przekazaliśmy również darowiznę na zakupy dzieł do Kolekcji Muzeum w wysokości 30.000 złotych.

Mamy nadzieję, iż nasz program spotkał się z Państwa zainteresowaniem i sprostał oczekiwaniom, żywiąc jednocześnie nadzieję, iż pozostaną Państwo z nami na kolejny, jakże ważny dla historii Muzeum rok. W maju 2016 r. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie opuści dotychczasową przestrzeń wystawienniczą - modernistyczny pawilon „Emilia” i rozpocznie okres przenosin (na początku do pawilonu tymczasowego, a następnie do docelowego budynku na pl. Defilad). W tym pełnym wyzwań okresie bardzo liczymy na wsparcie prawdziwych Przyjaciół (Muzeum).

Przypominamy, iż można już opłacać składkę za 2016 rok, zaś nowe karty Członkowskie dostępne będą w styczniu. Jednocześnie zachęcamy do przekazywania darowizny z 1% podatku na rzecz Towarzystwa.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących Członkostwa w 2016 roku prosimy o kontakt: towarzystwo@artmuseum.pl

Do zobaczenia w 2016 roku!

Ilustracja artykułu: Marcin Maciejowski, „Bust of a Woman (1944)”, 2014, olej na płótnie - praca zakupiona do Kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie dzieki wsparciu finansowemu Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie!