Oprowadzanie po wystawie Jagody Przybylak „Zbliżenia”.
Zapraszamy Członków Towarzystwa na oprowadzanie w Galerii Propaganda.

• Oprowadzanie po wystawie Jagody Przybylak \

Zapraszamy Państwa na oprowadzanie po wystawie Jagody Przybylak „Zbliżenia” w Galerii Propaganda, które odbędzie się w czwartek, 9 czerwca o godzinie 18:30.

Jagoda Przybylak urodziła się w Warszawie w 1929 roku. Dzieciństwo spędziła na
Kresach Wschodnich. Po wojnie studiowała architekturę na Politechnice Warszawskiej. Stopniowo coraz bardziej interesowała się fotografią, rezygnując z zawodu architekta. Pierwsze prace Przybylak wynikały z obserwacji życia społecznego i miały formę reportażu.

Na początku lat 70. Przybylak interesuje się fotografią znalezioną, ze szczególnym
uwzględnieniem portretów grupowych. Za pomocą jedynie
powiększalnika artystka we właściwy sobie sposób kadruje i dekonstruuje źródłowe fotografie, nadając im nowe znaczenia. Przybylak koncentruje się wówczas na poszukiwaniu ekspresji wydobywanych detali.

Po wystawie oprowadzi nas właściciel galerii - Paweł Sosonowski. Bardzo prosimy o potiwerdzanie obecności drogą mailową: towarzystwo@artmuseum.pl