Oprowadzanie po kolekcji Krzysztofa Musiała na warszawskiej ASP.
Zachęcamy do uczestnictwa.

• Oprowadzanie po kolekcji Krzysztofa Musiała na warszawskiej ASP.

We wtorek, 12 kwietnia o godzinie 19:00 w Galerii Salon Akademii (ul. Krakowskie Przedmieście 5, wejście od ul. Traugutta) odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Katarzyny Jankowskiej-Cieślik po wystawie „Spotkanie pokoleń. Malarze warszawskiej Akademii z kolekcji Krzysztofa Musiała.”

Wystawa jest prezentacją dzieł malarzy związanych z warszawską Akademią wybranych z kolekcji Krzysztofa Musiała. Znany kolekcjoner i mecenas sztuki planuje przekazanie w tym roku w depozyt ponad 100 dzieł wybitnych współczesnych artystów. Uczelnia zainteresowana jest szerokim wyborem prac, które wzbogacą kolekcję Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W Sali Senatu pokazane zostaną prace uznanych malarzy i wieloletnich profesorów Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii, klasyków polskiej sztuki powojennej takich jak Jan Cybis, Eugeniusz Eibisch, Artur Nacht-Samborski, Aleksander Kobzdej, Tadeusz Dominik, Stefan Gierowski, Jacek Sienicki, Jan Tarasin i Rajmund Ziemski. W Salonie Akademii zderzone zostaną dzieła artystów kilku pokoleń i różnych nurtów sztuki. Od klasyków współczesności, przez dojrzałych twórców debiutujących w latach 70. i 80. XX wieku, po artystów najmłodszej generacji.

Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie obecności: towarzystwo@artmuseum.pl