Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/muzeumsz/domains/msn.muzeumsz.pro-linuxpl.com/public_html/wsp_application/wsp_parse.php on line 1781
 Galeria Rogalińska w Pałacu Prezydenckim - Towarzystwo Przyjaciół Muzeum

Galeria Rogalińska w Pałacu Prezydenckim
Oprowadzanie po wystawie

• Galeria Rogalińska w Pałacu Prezydenckim

9 lipca odwiedziliśmy Galerię Rogalińską, która czasowo gości w Pałacu Prezydenckim.

Dzięki uprzejmości Pałacu Prezydenckiego było to spotkanie wyłącznie dla Członków Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Obrazy z kolekcji Galerii Rogalińskiej prezentowane są w trzech salach Pałacu Prezydenckiego: Obrazowej, Kolumnowej i Antyszambrze. Wśród prac, które będą Państwo mogli zobaczyć są między innymi obrazy Jacka Malczewskiego, Olgi Boznańskiej i Luciena Simona. Obrazy pochodzą z Rogalina, siedziby rodu Raczyńskich herbu Nałęcz. Obiekty są częścią zbioru zgromadzonego przez Edwarda Aleksandra Raczyńskiego. W 1990 roku Edward Bernard Raczyński powołał Fundację imienia Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu i przekazał jej Galerię Rogalińską.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej dokumentacji powyżej.