Bal Gałganiarzy na warszawskiej ASP!
Zapraszamy wszystkich Członków Towarzystwa do rezerwowania zaproszeń!

• Bal Gałganiarzy na warszawskiej ASP!

Bal Gałganiarzy kontynuuje tradycje popularnych balów przebierańców, z których Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie słynęła od dwudziestolecia międzywojennego i lat 50 oraz przebieranych Dziadów okresu transformacji początku lat 90., w których wzięli udział politycy i artyści.

W czasie Balu odbędzie się aukcja charytatywna zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej, na której będzie można kupić kostiumy z Bankietu Ciał, czyli balu wzorowanego na performensie francuskiej artystki Louise Bourgeois, “The Body Banquet”. Całkowity dochód z aukcji będzie przeznaczony na zakup pracy „Observer of Spring” Lynette Yiadom-Boakye. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w aukcji!

Pełna lista przedmiotów wystawianych na aukcję: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.741704305865458.1073741836.200428383326389

Rezerwacje wejściówek dla Członków Towarzystwa prosimy przesyłać na adres: towarzystwo@artmuseum.pl

Odbiór wejściówek od 6.10.2014 w recepcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy ulicy Pańskiej 3.

fot. Tadeusz Rolke, Bal gałganiarzy warszawskiej ASP, 1957