Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/muzeumsz/domains/msn.muzeumsz.pro-linuxpl.com/public_html/wsp_application/wsp_parse.php on line 1781
 Aukcja charytatywna w Noc Muzeów - Towarzystwo Przyjaciół Muzeum

Aukcja charytatywna w Noc Muzeów

• Aukcja charytatywna w Noc Muzeów

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na drugą edycję aukcji charytatywnej w „Noc Muzeów”.

Celem aukcji jest zebranie środków na zakup szczególnego dzieła sztuki do powstającej kolekcji Muzeum: pracy Zbigniewa Libery z 1996 roku „Lego. Obóz koncentracyjny.” Uznana za najsłynniejsze dzieło tego artysty praca będzie jedynym takim egzemplarzem w kolekcjach muzealnych w Polsce.

Uczestnikom chcemy zaoferować niezwykłe przedmioty związane z wybitnymi twórcami sztuki współczesnej (nie będą to dzieła sztuki). Dzięki zaangażowaniu artystów i galerii będzie można wylicytować dary sygnowane przez Wojciecha Fangora, Anette Messager, Luca Tuymansa, Paulinę Ołowską, Radka Szlagę, Honzę Zamojskiego, Przemka Mateckiego, Jana Smagę, Agnieszkę Polską, Roberta Kuśmirowskiego i innych, a dla szczególnych miłośników Zbigniewa Libery możliwość indywidualnego spotkania z artystą na kolacji.

Dodatkowo na licytytacji znajdą się ciekawe i piękne przedmioty podarowane przez przyjaciół Muzeum: kreacje Ani Kuczyńskiej i Justyny Chrabelskiej, samochód Mercedes na weekend, perfumy i akcesoria z butiku Horn & More, specjalnie sygnowana torebka Sabriny Pilewicz, płyta z autografem Eltona Johna i wiele innych niespodzianek.
Cena wywoławcza to tylko 100 złotych!

Podczas „Nocy Muzeów” na Pańskiej będzie można także kupić specjalnie zaprojektowaną pamiątkową koszulkę z rysunkiem Wojtka Bąkowskiego.

Po aukcji w Muzeum rozpocznie się program „Kino Muzeum”, pokaz filmów z sekcji Art Doc z tegorocznego Planete Doc Film Festival.

Więcej informacji:
Ewa Szok, tel. 692 422 855 szokewa@gmail.com

Patroni medialni:
Chilli Zet, MaleMen, Art&Business, Krytyka Polityczna, Piktogram

Partnerzy:
Galeria Leto, Galeria Atak, AG Complex, Horn&More, Sabrina Pilewicz, Miss Polonia, Justyna Chrabelska, Ania Kuczyńska, Betterfly.pl